forex trading logo

Úvod Aktivity
Aktivity
Ples 2020 PDF Vytlačiť E-mail

Slanický ples....

Dňa 1. februára 2020 sa uskutočnil na Slanickej osade 14. ročník školského plesu, ktorý organizovala SSŠ EDUCO

Tradičný kalištek hriateho drinku dostal pri vstupe do sály každý prichádzajúci pár a hostia zasadli za krásne prestreté stoly..

V úvode slávnostného večera zaspievali krásnu pieseň žiačky 3.HA triedy: Beáta Vojtasová a Janka Kosmeľová. Úvodným slovom sa prítomným prihovorila p. I. Michalčíková a nasledoval slávnostný príhovor zástupkyne školy p. A. Kozákovej a hostia spečatili otvorenie večera prvým tancom.

 O dobrú náladu sa staral aj tento raz pozitívne naladený  „DJ STIVI Munka a na ľudovú nôtu to opäť roztočili  Oräfci z Trstenej. Počas celého plesu vládla nefalšovaná chuť baviť sa. Slanický ples je už tradične aj zaujímavou kulinárskou udalosťou. Pestré a chutné boli kulinárske lahôdky, ktoré mali možnosť plesajúci po celý večer ochutnávať. Začalo sa to chutnou večerou, pokračovalo oravskou kapustnicou a vrcholom boli už tradične bohato prestreté švédske stoly, ktoré ešte nadránom nezívali prázdnotou. Plesajúci mali možnosť uspokojiť nielen svoje chuťové poháriky, ale bola to aj pastva pre ich oči. Všetky tieto dobroty pripravili študenti SSŠ EDUCO pod vedením svojich učiteľov: p. J. Kanderovej a p. J. Pindiakovej a D. Žuffovej. Profesionálnu obsluhu zabezpečovali študenti 3. ročníka hotelovej akadémie pod vedením p. M. Dobrovolnej a p. Ľ. Petroviča. Všetci to zvládli na výbornú, o čom svedčili spokojné reakcie hostí. Každý návštevník si naozaj prišiel na svoje

Zlatým klincom programu bola tradične bohatá tombola, ktorej celú prípravu, ako aj priebeh žrebovania, zabezpečovala p. Y. Kenderová. Šťastným výhercom bolo rozdaných 80 zaujímavých cien. Polnočnou tombolou sa sobota preklopila do nedele a zábava neúnavne pokračovala.

Čo napísať na záver? Ples bol FANTASTICKÝ a veľké ďakujem patrí všetkým účastníkom plesu, ktorí Slanici zachovali svoju priazeň, organizátorom, ktorí sa svojej roly zhostili na výbornú a pevne veríme, že sa takto o rok opäť stretnem na jubilejnom 15. ročníku.

Posledná zmena na Štvrtok, 06 Február 2020 09:37
 
soc2019 PDF Vytlačiť E-mail

 
Zahraničná prax PDF Vytlačiť E-mail

Veľkou devízou našej školy je zahraničná prax

Nedávno sme sa my,  študenti z piateho a štvrtého ročníka hotelovej akadémie,  rozrozprávali o  zahraničnej praxi, ktorú sme absolvovali cez letné mesiace. Mladším spolužiakom sme chceli sprostredkovať naše zážitky, skúsenosti a pracovné príležitosti, ktoré nám zahraničie ponúka.

Našu školu navštevujú šikovní mladí ľudia, ktorí mali možnosť zúčastniť sa zahraničnej praxe. Naše cesty sa rozdelili do rôznych európskych krajín, a to do Nemecka, Švajčiarska, Anglicka, Grécka, či krajín Beneluxu. Pracovali sme väčšinou v ubytovacích zariadeniach, na rôznych pozíciách, či na postoch servírok, pomocných kuchárov, chyžných. Práca to nebola vždy jednoduchá, ale pre šikovných ľudí to bola hračka. Možnosť pracovať mimo Slovenska bolo jedno z najlepších rozhodnutí, ktoré sme mohli urobiť. Rozšírilo nám to obzory o svete, naučili sme sa mnoho nového, spoznali kultúru a správanie iných štátov, no najmä sme si so sebou priniesli nové skúsenosti, ktoré veľmi radi využijeme v našej blízkej budúcnosti.

Posledná zmena na Štvrtok, 06 Február 2020 09:38
 
Netradičný tyždeň PDF Vytlačiť E-mail
Napísal ľs   

Netradičný týždeň na Slanici

Sme škola, ktorá je  zameraná nielen na gastronómiu, cestovný ruch, ale v profile absolventa majú svoje patričné zastúpenie okrem iného   aj  cudzie jazyky a šport.
A práve v týždni od 24.9 -30. 9. 2018 sme si  pripomenuli:

  Európsky týždeň športu/ od 23.-30. 9./ ,  Európsky deň jazykov  /26. 9./   Svetový deň cestovného ruchu /27. 9./ 

Európsky týždeň športu / od 23. - 30.septembra/ je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. Hlavnou témou kampane bola  myšlienka „#BeActive“, ktorá má nabádať k pohybu, a to nielen počas Európskeho týždňa športu, ale po celý rok. Naším hlavným cieľom bolo zvýšiť popularitu myšlienky #BeActive -  byť aktívny a rozhýbať ešte viac študentov na Slanickej osade, či už vo forme športových aktivít v telocvični alebo vonku, vo forme tanca či pohybu spojeného s vykonávaním  budúceho povolania. 
Spoločne sme naplnili  myšlienku Jána Kollára, ktorý nám odkazuje:  „Kto chce žíti, ať se kývá.“

V utorok 25. 9.  sme odštartovali  tzv. Gastrocross. Do súťaže sa zapojili  kuchári ako aj čašníci a cukrári. Otestovali  si  svoje praktické zručnosti  v krájaní cibule, v zdobení  múčnika ako aj v podávaní  nápoja.

V stredu 26. 9. sme si spolu pripomenuli   Svetový deň cestovného ruchu, ktorý inak pripadá na 27. september.
V tento deň bolo  vyučovanie obohatené o rôznorodé aktivity: prezentácia o Maďarsku ako o hosťujúcej krajine pri príležitosti Svetového dňa CR, štyri  typy súťaží, virtuálne aktivity, interaktívne hry  a iné..

Žiačky  z 2. HA, 2. OB, 4. HA a 3.OB predviedli  ukážky  niektorých  národných tancov  ako je belgický a egyptský, grécky, španielsky či ruský, ba aj mix anglických, amerických a mexických tancov.

Vo štvrtok 27.9. sme si  pripomenuli Európsky deň jazykov, ktorý  sa z iniciatívy Rady Európy oslavuje každoročne 26. septembra  od roku 2001 a je  oslavou jazykovej rôznorodosti kontinentu.
Naším cieľom bolo  podnietiť všetkých Slaničiarov bez ohľadu na vek, aby sa učili v škole i mimo nej viac jazykov. Tento deň mal nádych cudzojazyčnosti už od samotného rána. Začal  ráno rozhlasovou reláciou, nasledovali rôznorodé tvorivé aktivity v triedach, zaujímavý kvíz, súťaž v pexese, výstavka suvenírov, sledovanie filmov cudzojazyčnej koprodukcie, športové aktivity v telocvični a mnohé ďalšie. Poobede sa prváci a druháci presunuli  do Námestova, kde sa zúčastnili divadelného predstavenia v anglickom jazyku.

V piatok 28. 9.  to všetko vyvrcholilo. Mali sme možnosť ochutnať, ako chutí Európa. Bolo veľmi  zaujímavé navštíviť  prezentačné stánky národných kuchýň či zdegustovať vybrané špeciality   Nemecka, Anglicka, Ruska, ale aj Francúzska, Talianska, Maďarska či Slovinska. Prečo práve tieto?  S  týmito krajinami spolupracuje naša škola v rámci projektu Erasmus+, do ktorého je zapojená. Všetci sme mali  možnosť priložiť ruku k dielu a môžeme len skonštatovať, že celý  týždeň prebehol v športovom cudzojazyčnom a cestovateľskom duchu   k spokojnosti nás všetkých.