forex trading logo

Úvod Aktivity Jazykárske aktivitky :)
Jazykové aktivity
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Boli sme, zažili sme, odporúčame.....

Takto by sme mohli zhrnúť odkaz  študentov SSŠ EDUCO, ktorí absolvovali odbornú prax v zahraničí a prišli sa podeliť  16. 1. 2020 so svojimi dojmami a zážitkami  medzi druhákov a tretiakov našej školy. Predmetová komisia SJL/CUJ v spolupráci s PK ekonomických a odborných predmetov  už tradične dáva priestor študentom, aby  tlmočili  svoje dojmy, skúsenosti a postrehy zo zahraničia  svojim spolužiakom. Beseda má vždy vynikajúcu odozvu a  tak to bolo aj tento raz.
Vystúpilo  spolu 18 študentov. Tri študentky z 5. HA  priblížili svojim spolužiakom  pútavou formou život vo Švajčiarsku, kde absolvovali okrem praxe aj 2-týždňové vyučovanie, vnikli do tajov švajčiarskej nemčiny, zistili, že Švajčiar niekedy nerozumie Švajčiarovi z iného kantónu  a skonštatovali, že život v tejto krajine nie je vôbec lacná záležitosť /bežná cesta autobusom stojí cca 50 eur./
            Desať študentiek zo 4.HA  strávilo tri mesiace v EUROPAPARKU v Nemecku - v najväčšom tematickom zábavnom parku v Európe, ktorý bol päťkrát ocenený ako najlepší zábavný park sveta. Ich pracovné  začiatky neboli ľahké avšak fakt, že sa tam chcú vrátiť, hovorí za všetko. Okrem pracovných skúseností  majú nádherné spomienky na voľné chvíle, ktoré si zvýhodnene užívali naplno priamo v areáli parku pri zábavných atrakciách či viacdenný výlet do Francúzska. Tri študentky z 2. HA spestrili besedu svojím rozprávaním o 5-dňovom pobyte v Slovinsku, ktorý naša škola zorganizovala pre 40 študentov v októbri. Študentka z 3.D mala možnosť pracovať v Taliansku v Sardínii, kde zažila po príchode  mierny šok, keďže tam podľa jej slov skoro nikto nekomunikoval anglicky. Bola nútená učiť sa taliančinu, vyskúšala si rôzne pracovné pozície, čo dnes berie ako výhodu. Traja študenti zo 4.B  strávili 4 mesiace  v Grécku, kde pracovali v kuchyni prevažne s morskými „príšerkami“ a vo voľných chvíľach si užívali leto, more, pláž, párty a ako sa vyjadrili, spomienky si uchovávajú v srdci.

Zahraničná odborná prax je nielen o práci, ale aj o zábave, samostatnosti, odhodlaní, zodpovednosti, o spoznávaní nových miest, nových ľudí a nových kultúr i o spoznávaní seba samého. Všetci svorne skonštatovali, že to bola pre nich skvelá výzva a nezabudnuteľná skúsenosť, ktorá vždy  posunie človeka dopredu a jednoznačne to každému vrelo odporúčajú.
Všetkým účastníkom besedy ďakujeme a tešíme sa o rok.

Posledná zmena na Štvrtok, 06 Február 2020 09:38
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

December  2019 sa niesol na Slanici v duchu olympiád

SSŠ EDUCO na Slanickej osade už tradične pokračuje v zapájaní sa žiakov do olympiády cudzích jazykov a prvý decembrový týždeň patril práve im. Štafetu olympiád začala  2. decembra 2019 olympiáda v ANJ. 

Školského kola sa  zúčastnilo   13  súťažiacich a výsledky sú nasledovné:

V kategórii D

1. miesto    Richard Jašš     2. HA  - postupuje do obvodného kola

2. miesto    Peter Konkoľ    4. AB

3. miesto    Pavel Šeliga     3. HA

V kategórii  2C1

1. miesto     Zuzana Žemličková         4. OB – postupuje do krajského kola

2. miesto     Laura Bencúrová            1. OB

3. miesto     Patrícia Sitáriková          2. OB

      
3. decembra 2019 prebehla olympiáda v RUJ, do ktorej sa zapojilo  5 žiakov  s nasledovnými výsledkami:

1. miesto  Martina Gabrielová         4. OB  - postupuje do krajského kola

2. miesto  Katarína Kšenzuláková  3. HA

3. miesto  Beáta Vojtasová             3. HA

 

3. decembra sa uskutočnila aj olympiáda v NEJ. Tam súťažilo 7 žiakov a výsledky sú nasledovné:  

1. miesto  Andrea Hrubcová     5. HA

2. miesto Emília Michlíková       5. HA

3. miesto  Veronika Furdeková  5. HA

 

4. decembra 2019 prebehla  prvýkrát aj olympiáda SJL, do ktorej sa zapojilo až 16 žiakov  v 2 kategóriách. Výsledky sú nasledovné:

Kategória A    /3. -5.ročník/

1. miesto     Iveta Hucíková          3. OB

2. miesto     Aneta Rentková        4. OB

3. miesto     Natália Lučivňáková  3. OB
 

Kategória B   /1. – 2.ročník/

1. miesto     Veronika Michlíková       2. OB

2. miesto     Vanesa Gnidová             2. OB

3. miesto     Nikola Domagalová        1. AB

Víťazom srdečne gratulujeme a všetkým zúčastneným ďakujeme.                              MZ SJL/CUJ

 

 

Posledná zmena na Pondelok, 13 Január 2020 10:05
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Viem, čím budem a prečo

„Možno to nie je tá najlepšie platená práca na svete, možno ma neurobí svetoznámou a možno sa moje ciele a sny nesplnia hneď po vydaní prvej knihy. Ale ak aspoň jedno slovo, ktoré vyjde spod môjho pera, raz pomôže akýmkoľvek spôsobom čo i len jednému človeku, budem sa cítiť ako milionár.“

Týmito slovami sa končí víťazná esej na tému Viem, čím budem a prečo. Literárnu súťaž vyhlásila a organizovala SEA – Agentúra pre vzdelanie a vedu  v mesiacoch september a október 2019. Našu školu v súťaži reprezentovala slohová práca, ktorej autorkou je  žiačka  1. OB triedy Laura Bencúrová. So svojou esejou s názvom Úsmev medzi riadkami obsadila vo svojej kategórii nádherné 1. miesto.   Autori víťazných príspevkov boli odmenení vecnými cenami, ktoré si prevzali osobne na veľtrhu Bibliotéky a Pedagogiky v Bratislave. O Laure je známe, že má veľmi rada anglický jazyk, ale víťazným príspevkom dokázala, že dokáže bravúrne pracovať aj so slovom v  materinskom jazyku. K dosiahnutému úspechu  srdečne blahoželáme a prajeme, aby sa jej splnili všetky sny – osobné, školské a v budúcnosti aj tie pracovné.                                                                                                                         

Posledná zmena na Pondelok, 11 November 2019 11:16
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal SP   

Záložka do knihy spája slovenské školy

Aj tento rok sa naši žiaci zapojili do celoslovenského projektu Záložka do knihy spája slovenské školy. Tohtoročná téma znela: „Osobnosti, ktoré sa zaslúžili o demokraciu“. Na hodinách slovenského jazyka a literatúry prebehli zaujímavé diskusie o tom, čo pre dnešnú mládež znamená demokracia a potom sme sa pustili do výroby samotných záložiek. Práca šla našim študentom od ruky a preukázali tvorivosť aj nápaditosť. Atmosféra pri zhotovovaní záložiek bola živá, žiaci si navzájom vymieňali pracovné pomôcky aj svoje nápady a skúsenosti. Do projektu sa zapojilo vyše 60 študentov a vydarené výtvory sme poslali partnerskej  Súkromnej spojenej škole v Kežmarku. Samozrejme aj my sme od Kežmarčanov dostali zaujímavé kúsky. Určite sa do projektu zapojíme aj budúci rok.

Posledná zmena na Pondelok, 04 November 2019 07:02
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal ĽS   

O mafii a významných Slovákoch vo svete

Autorovi Gustávovi Murínovi rozhodne nemôžeme uprieť schopnosť zaujať až provokovať, vzbudiť pozornosť či inšpirovať. Beseda, na ktorej sa dňa 14.10. 2019 v námestovskej knižnici zúčastnili študenti 2.CDF, 3. AB a 4. HA,  mala dynamický spád. Všetci v knižnici   boli v strehu kedy, koho a  s čím  autor v publiku osloví. Chvíľami sme si pripadali ako na vyučovacej hodine a spisovateľ  nám svojimi komentármi dal jasne najavo svoj postoj. Tí múdrejší, sústredenejší a aktívnejší, ktorí reagovali na rôznorodé  otázky, dostali od autora  knihu s podpisom.
Dozvedeli sme sa zaujímavé podrobnosti a pikošky zo zákulisia slovenskej mafie, to je téma, ktorej sa autor venuje takmer 15 rokov a vydal viacero kníh ako Mafia na Slovensku, Mafia v Bratislave,  Gorily v podsvetí a iné. V druhej časti spomenul významných Slovákov, ktorí sa presadili vo svete svojimi činmi a objavmi: ako bol výskum vírusu  HIV, objav GPS, ba aj  slávna skupina Beatles mala vo  svojom tíme fotografa pochádzajúceho zo Slovenska. Autor má rozpracovanú novú knihu Komáre v raji, ktorú  nám v krátkosti predstavil a ktorú si určite zadovážime do školskej knižnice. Pevne veríme, že sa s autorom  v budúcnosti ešte  stretneme a prajeme mu veľa tvorivých  síl a elánu do ďalšej tvorby. 

                                                    

Posledná zmena na Streda, 16 Október 2019 07:50
 
« ZačiatokPredošlý1234NasledujúcaKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL